Během tohoto výletu navštívíme naučnou stezku a také zámek, který skrývá Muzeum včelařství.

Naučná stezka Čabárna je umístěna v okolí Centra ekologické výchovy (CEV), osady Čabárna a záchranné stanice Aves. Jde menší okruh o délce zhruba 1 km. Každá tabule na stezce je doplněna testovou otázkou. Pracovní listy a leták k NS si můžete stáhnout na stránkách https://ns-cabarna.webnode.cz/a1-uvodni-tabule/ nebo si ho vyzvednout v budově CEV v pracovní dny od 8. do 15. hodin nebo na záchranné stanici Aves od středy do neděle během 8. až 15. hodin. Na letáku najdete všechny potřebné informace informace k úspěšnému absolvování NS, zároveň zde jsou i správné odpovědi k testovým otázkám na tabulích.

Až projdete celou stezku, můžete si zadovádět na hřišti a možná potkáte I divoké králíčky, kteří v okolí žijí. Hned vedle má své sídlo Záchranná stanice pro zraněné živočichy, kterou můžete také navštívit.

https://ns-cabarna.webnode.cz/

Nedaleko Kladna leží malá obec Koleč. Mezi staršími včelaři známá, protože zde sídlila továrna na medomety a včelařské potřeby Bratří Švarců. V Kolči je také zámek, donedávna ruina,, kterou se na poslední chvíli podařilo zachránit díky Nadačnímu fondu Koleč a pomalu se sem vrací život. Poslední červencový den roku 2016 se v západním křídle otevřelo Muzeum včelařství. Spatříte rozličné včelařské potřeby, dílem z továrny bratrů Švarcových, výrobců dodnes populárních Budečáků, seznámíte se se zajímavostmi ze života včel. Prohlídku muzea můžete domluvit u starostky obce Koleč Lenky Skolilové – 724 188 895.

http://zamekkolec.cz/
0 replies

Zanechte komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Klidně se přidejte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *