TIP NA VÝLET Č.5

V Čejkovicích si kromě výborného vína můžeme pochutnat také na bylinkových čajích nebo výborné kávě, navštívit bylinkový ráj nebo se rozhlédnout do kraje z vyhlídky. A kde? V Sonnetoru – firmě vyrábějící biočaje a biokoření s hodnotami, jakými jsou ruční práce, tradice a rodina, spolupráce i odpovědnost. Při příjezdu ucítíte příjemnou vůni bylin a koření. Firma sídlí na nejvyšším kopci malebné vinařské obce.

Pro návštěvníky je připravena zážitková exkurze provoněným skladem s bylinkami. Milí a usměvaví průvodci vám odhalí cestu bylinek, které se pod rukama jejich slunečních kolegů mění v šálek lahodného čaje bez aromat a umělých barviv. Poznáte příběh bylin a jejich pěstitelů. Dozvíte se, jak se byliny vykupují a jak důležitá je ruční práce spojená s šetrným zpracováním suroviny.

Čaj, kávu nebo domácí limonády či netradiční druhy zmrzlin a jiné dobroty od místních cukrářek si pak můžete vychutnat v čajovém salonu s kavárnou Čas na čaj. V areálu se rovněž nachází rozhledna s Vyhlídkou na výsluní. Kdo vystoupá až nahoru, tomu bude odměnou výhled do krajiny mnoha tváří a fotografie z fotopointu, která je následně ke stažení na webu společnosti. Na střeše najdeme i úly se včelkami a v Bylinkové zahradě sv. Hildegardy si doplníme znalosti bylin. Zahrada sv. Hildegardy je členěna do několika částí. Tvoří ji zahrada aromaterapeutická, okrasná s odpočinkovou zónou a dětský naučný koutek, kde si malí rarášci si pohrají u bylinkového pexesa nebo prozkoumají koloběh života rostlin.

Více na https://www.sonnentor.com/cs-cz

1 reply

Zanechte komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Klidně se přidejte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *